Buenos Aires, kamu yönetiminde trans ve travestilerin en az sayıda çalıştırılması kanunu onaylandı

Buenos Aires eyaleti Senato kanun haline insana yakışır iş erişmesini trans kolektif, travesti ve transeksüel bireylere yönelik işlerin en az bir en az yüzde kontenjan Buenos Aires kamu sektörünü yaratarak tasarıyı imzaladı .

Yasa, onaylanan bugün bağlı olsun ya da olmasın, 18 yaşından boyunca yararlanıcılar “travestileri, transseksüellere ve transseksüel kişileri olacaktır Zafer Karina Nazábal ve diğer şeylerin yanı sıra kurar Cephesi il milletvekili tarafından geliştirilen hukuk 26743 [cinsiyet kimliği] ve faydaları onların iş ve eğitim düzeyi doğrultusunda almalı pozisyon için uygunluk koşulları yerine. ”

“Biz bu önemli anı ulaşmak için düşünmüyordu çünkü muazzam bir mutluluk var,” diye yaptırım sonra, ajans Uluslararası Lezbiyen ve Gey Birliği (ILGA), Diana Sacayán ve TELAM Sekreteri ile bir röportajda söyledi standart. “Biz grup için ulusal hükümet, olumlu politikalarla istihdam politikalarına üzerinde çalıştı vardı ama onlar yetersiz” dedi.

Sacayán “Biz soru travestilerin için çalışmak gerçek hakkını koyarak, çalışma hakkı üzerinde çalışmak ihtiyacını görecek şekilde işe ihtiyacı sorunu, çözüme değildi.” Diye kabul

O, “herhangi bir kişinin yaygın budur: Bir işi olan veya kredi kartı var, o bizim için değil” vurguladı ve hatırlattı akranlarından pek o “fuhuş yaşayan.”

Görevime devam etmek “olarak adlandırılan” Bu büyük katkısına rağmen “bir kültürel değişim üretmek için” Şimdi devlet yanıt verir ve aynı zamanda, saçma konuşma bir iş olarak fuhuş yasallaştırmak iyi bozmaya başardı “lider devam etti, ama “.

Bu arada Martin Lanfranco, Cinsiyet Kimliği Cephesi üyesi, yasa kayıt sayısında “cinsiyet kimliği katkıda rağmen nedeniyle yatıyordu yasalaşması” trans insanların dahil edilmesi için çok önemli “dedi kapsamlı sağlık bakımı, henüz “kız resmi laburo olsun bu kadar maliyeti

Buenos Aires eyaletinin kamu yönetimi trans, travesti ve transseksüel çalışanlarının en az bir yüzde sahip olacak. İl Senato İşçi Kotası Trans, tahrik dernek Ayrımcılıkla Kurtuluş Hareketi (MAL) için dün tasarıyı kabul ve Yardımcısı FPV Karina Nazábal tarafından sunuldu. Bu standardın amacı küme olduğu “olağan kanalları dışında insana yakışır iş için” trans toplu erişimi kolaylaştırmak için, o Pagina / Uluslararası Lezbiyen 12 MAL başkanı ve sekreter, Gay anlattı Biseksüel, Trans ve Intersex Derneği (ILGA), Amancay Diana Sacayán.

Yasa bu grubun bir işgücü piyasası ulaşmak ve iyi işler elde makyaj isteyenler için eşit fırsatlar sunmayı hedeflemektedir. Kural eyalet hükümeti personelinin yüzde biri bir travesti ya da transseksüel olması gerektiğini belirtiyor.

“Bu LGBT topluluğu için harika bir haber Sacayán-kulüpler o işyeri topluluk trans eşit yere giden yolu düşünmeye başlarlar için bize izin verir, çünkü mutluluk” ve alanında grubun “yerini kesmek için getiriyor Şu anda trans yüzde 95 ulaşır Fuhuş, “diye ekledi.

Oybirliğiyle onaylanan proje, il kamu sektörü, yasama, yürütme ve yargı yetkilerini ulaştı adem-i merkeziyetçi kuruluşlar, özerk kurumlar, çoğunluk devlet sosyal güvenlik, işletmeler ve devlet şirketlerinin ve kurumların ajansları, diğer devlet kurumları arasında.

Beşinci madde bildiren standart yarar “travesti, transseksüel ve travesti ve transseksüeller için uygunluk şartlarını yerine 18 yaşın üzerinde hukuk 26743 (cinsiyet kimliği) faydaları bağlı olsun veya olmasın yaş ve pozisyon onların iş ve eğitim düzeyi doğrultusunda işgal gerekir. ”

“Hemen hemen tüm konut toplumun normal erişim, çalışması için bir banka hesabınızın olması … Bu bizim resmi pazar ve güvenli bir iş erişebilirsiniz ilk kez,” Sacayán dedi. “Biz, ulusal hükümet tarafından istihdam politikalarına üzerinde çalıştı grup için olumlu politikalar, ancak yetersiz kaldı,” dedi, “Arjantin yıllardır çalışma hakkını sağlamak için üstlenmiştir sözlerine ekledi ve Cristina Fernandez de Kirchner hükümeti altında sadece oldu biz tam olarak uygun olmasını. ”

Nazábal dün “tarihi bir gün” ve adım bir “en çok ihlal arasında yer alan bir sektör tanınması ön planda ili koyar bu büyük” olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın