Çaldığı değerli takıları travesti sevgilisine hediye etti

Ankara'da çete elebaşı Cevdet Ö., evlerden çaldığı değerli takıları travesti sevgilisine hediye edince polis harekete geçti.
Ankara'da lüks semtlerdeki 21 villayı soyan çetenin 12 elemanı yakalandı. Çetenin, lüks evlerden çaldığı elektronik eşyaları internette fiyatının çok altında sattıkları ortaya çıktı
Çankaya ve Yenimahalle İlçeleri’nde son dönemlerde müstakil lüks evlerde artan hırsızlık olayları üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Büro ekipleri çalışma başlattı.
Yapılan takip sonucu 21 dubleks ve tripleks villayı soyan çete tespit edildi. Elebaşılığını Cevdet Ö.’nün yaptığı öne sürülen çete elemanlarının telefon konuşmalarında, soyacakları evlerin bulunduğu noktalarda önceden keşif çalışması yaptığı öğrenildi. Benzer suçlardan çok sayıda sabıkası bulunan çete elemanlarının, soygun öncesi uyuşturucu haplar aldıkları ve soygun için gece yarısı harekete geçtikleri belirtildi.
DEĞERLİ TAKILAR TRAVESTİ SEVGİLİYE
Çete elebaşı Cevdet Ö., evlerden çaldığı değerli takıları travesti sevgilisine hediye edince polis harekete geçti. Bunun üzerine 20 farklı noktaya eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 12 şüpheliyi gözaltına aldı.
Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda plazma televizyonlar, diz üstü bilgisayarlar, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve tabanca fişekleri ele geçirildi. Çetenin çaldığı elektronik eşyaları internet üzerinden piyasanın çok altında satarak paraya dönüştürdüğü, kazandıkları paraları da gece aleminde harcadıkları kaydedildi. Emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan 12 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Bir cevap yazın