Ereksiyon Sorununu Travesti İle Çözün!

Ereksiyon problemi, erkekler için, utanç verici bir durumdur ama sanıldığından çok daha fazla kişi bu problemi yaşamaktadır. Problem ister geçici olsun ister daimi, partnerleriniz, bu durumu mümkün olduğunca sessiz bir şekilde sürdürmeyi, bir çözüm bulmaya tercih ederler.

Ereksiyon problemi nedir?

Erektil fonksiyon bozukluğu, iktidarsızlığın medikal ismidir. Ereksiyon olmakta ya da ereksiyonu devam ettirmekte zorlanmak ve bu nedenle, çiftlerin tatmin edici bir cinsel hayat yaşayamaması olarak tanımlanır. Eğer partnerinizin başına bu sadece bir defa geldiyse merak edilecek bir durum yoktur. Fakat, bu durum sürekli tekrarlanıyorsa ve 3 aydan uzun bir süredir varsa, partnerinizin erektil fonksiyon bozukluğu var demektir. Erken boşalma ya da kısırlığın ereksiyon problemleri ile bir ilgisi yoktur.

Ereksiyon problemleri genellikle 40 yaş üstü erkeklerde görülür hatta, 40 yaş üstü erkeklerin neredeyse yarısı, hayatlarının bir noktasında mutlaka böyle bir deneyim yaşamışlardır. Fakat, bu, genç erkeklerin de bu durumu yaşamayacağı anlamına gelmemektedir. 21 yaşının üzerindeki her 10 erkekten 1’i, seks hayatlarını etkileyen ve tekrar eden ereksiyon problemleri ile karşılaşmışlardır. Bu, ister gerçek bir fonksiyonel bozukluk olsun, ister yorgunluktan dolayı meydana gelmiş bir durum, mutlaka erkeğin kendini yetersiz hissetmesine ve zaman zaman bunalıma girmesine neden olabilmektedir.

travesti siteleri

Erektil fonksiyon bozukluğunun nedenleri

Hormonal; erkekler 50 yaşına ulaştıktan sonra, testosteron miktarındaki eksiklik ereksiyon problemlerine sebep olur.

Nörolojik; multipi skleroz hastaları, yarı felçliler, inme geçirenler, şeker hastalığı olanlar ve prostatektomi ameliyatı geçirmiş olanlarda ereksiyon bozuklukları görülebilmektedir.

Vasküler; bütün kalp- damar hastalarında ereksiyon problemleri görülür çünkü bu hastalarda penise giden kan kısıtlanmış olur (yüksek tansiyon, alkol, tütün, obezite ve hareketsiz yaşam stili).

İlaçsal; bazı ilaçlar fonksiyon bozukluklarına neden olabilir (anti depresanlar, sinir yatıştırıcı ilaçlar, hormonal uygulamalar, yüksek tansiyon ilaçları).

Bireysel nedenler; stres, tedirginlik, yorgunluk, depresyon ve hayata dair korkular.

İlişki bazlı; ayrılık ya da travesti partnerin negatif bir tavrı.

Nasıl tepki vermeli?

Pozitif olun! Problemin sizinle ya da size olan duyguları ile ilgili olduğunu düşünmeyin ve durumu dramatize etmeyin. Bu durumda partneriniz, sizinle iletişim içinde olma ihtiyacı duyar. Siz de, ona, desteğinizi göstermeli ve yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Bir doktora danışmadan önce, penisini hedef almayan yeni oyunlar deneyerek (masaj, dokunmak ya da öpmek, sizin vücudunuzun hislerine konsantre olmasına izin vermek ve rahatlamasını sağlayıcı oyunlar oynamak gibi) durumu gözden geçirin. Daha sonra, gerekirse bir doktora danışın.

Partneriniz bu konuda çok rahat hissetmese de, ona destek olun ve bir doktora görünmesini sağlayın. Çünkü ilerleyen tıp sayesinde bu sorunun artık pek çok çözümü var ve doktorunuz ile birlikte sizin için en uygun yolu bulup, o yolda devam edebilir ve bu cinsel problemden kurtulabilirsiniz.

Cinsel İsteğin Azalması

Eğer, ilişkinizde, seks hayatınız bittiyse ve en son ne zaman cinsel ilişki yaşadığınızı hatırlamıyorsanız sizi en çok şaşırtacak şeylerden biri aslında seksi özlemediğinizi fark etmeniz olacaktır. Paniklemeyin ve her şeyin bir açıklaması olduğu gibi bunun da bir açıklaması ve bu problemi çözmenizi sağlayacak yolların olduğunu bilin.

Bilmeniz gerekenler

Seks isteğinizin azalması, seksten zevk alamayacağınız anlamına gelmez. Biraz tahrik edilmeyle, orgazma ulaşmanız mümkündür.

Cinsel isteksizlik kadınlarda daha sık rastlanılan bir sorundur.

Cinsel isteksizlik ömrünüz boyunca sürmeyecektir. Bunun farkında olmanız önemlidir ama bir anda, çabucak cinsel isteğinizin geri dönmesini de beklememelisiniz. Bu konu hakkında konuşmalısınız.

Her duruma uygun çözümler

Cinsel isteksizliğin medikal nedenleri

Bazı hormon ilaçları (anti depresanlar gibi) libidonuzda düşüş yaşamanıza sebep olabilirler. Bu konuda, doktorunuzla, konuşmaktan çekinmeyin. Doktorunuz, size bu durumu ortadan kaldırmak için, daha düşük dozlar ya da farklı ilaçlar önerebilir.

Stres

Eğer işinizi yeni değiştirdiyseniz, stresli bir projede çalışıyorsanız, finansal sıkıntınız varsa ya da aklınıza takılan her hangi bir şey varsa bu durum, cinsel isteksizliğe sebep olabilir. Unutmayın, beynimiz, en önemli seksüel organımızdır! Kafanızı kuma gömüp seks hayatınızı görmezden gelmeyin! Cinsel hayatınız da en az (hatta daha bile fazla) finansal durumunuz veya işiniz kadar önemlidir. Rahatlamayı ve seks için zaman ayırmayı öğrenin hatta gerekiyorsa başta kendinizi bunun için zorlayın.

Duygusal şoklar

Sevdiğiniz birini kaybetmek, aldatılmak ve diğer acı verici şoklar cinsel isteksizlik için yeterli sebeplerdir. Bu durumla ve duygusal üzüntünüzle ilgili bir terapistten yardım almakta çekinmeyin.

Rutinleşmek

Uzun ilişkilerde bu duruma sıkça rastlanmakta. Nasılsa her istediğiniz zaman elinizin altında seks yapma hakkı olduğunu bilmek insanı rahatlatıp, tembelleştirebilir. Ya da birbirinize olan alışkanlığınız başka insanları merak etmenize sebep olabilir. Böyle bir durum yaşıyorsanız, birbirinizi tekrar keşfetmeyi öğrenmelisiniz. Işıkları kısın ve kendinize daha romantik bir ortam yaratın, yeni fanteziler deneyin ve seks hayatınız renklendirin.

Cinsel isteksizliğinizden, siz bunu istediğiniz sürece kurtulabilirsiniz! Tek ihtiyacınız olan nedenlerini anlamak ve düzelmesi için çabalamaktır.

İlginç Seks Gerçekleri

  • Ereksiyon halindeki bir penisin ortalama boyu 12 – 14 cm’dir
  • Kadınların orgazmları erkeklerinkinden 4 kat daha uzun sürer. Bir erkeğin ortalama orgazm süresi 6 saniyeyken kadınların, 20 saniyedir.
  • Modunuzdaysanız cinsel organınız esner. Bir vajina, eğer tahrik olunursa, normalin %200 katı esneyebilir.
  • Her 3 kadından 2’si hayatlarında en az bir kere orgazm taklidi yaptığını itiraf etmektedir.
  • HPV iğnesi yaptırmak kadınların daha rasgele cinsel ilişkide bulunacağı anlamına gelmez.
  • Prezervatifler, hamileliği önlemede %97 oranında etkilidirler. Doğum kontrol hapı ise, eğer doğru bir şekilde kullanılırsa %99 oranında korumaya sahiptir ama sizi cinsel yolla bulaşan hastalıklardan prezervatif gibi koruyamaz.
  • Doğum kontrol yönteminiz seksüel tepkilerinizi azaltıyor olabilir. Bazı doğum kontrol yöntemleri, bazı kadınlarda böyle bir etki yapabilirler.
  • İstanbul travestileri hayatları boyunca ortalama 4 seks partnerine sahip olurken, erkeklerde bu oran ortalama 7’dir.
  • Kadınların canı, yaz aylarında, daha çok seks yapmak ister.
  • Uzmanlar, 3 ya da 5 dakikalık bir cinsel ilişkinin süresinin yeterli olduğunu düşünüyor. İdeali 7 ila 13 dakika arasında olsa da 3 ila 5 dakika arasında da yeterli tatmini alabilirsiniz. Tabii burada bahsedilen vajina ve penisin bir bütün olduğu zaman. Unutmayın ki seks bir tek vajina ve penisin iç içe geçmesinden ibaret değil! Bu süreyi oral seks, ellerle birbirini tahrik etme gibi ön sevişmelerle dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz!

Bir cevap yazın