Grindr da oy isteyen utanmazlar

19 Mart'ta yapılacak belediye seçiminde Amsterdam'da yarışacak adaylardan Jan-Bert Vroege, D66 partisinden. Kamuoyu tarafından gay istanbul travestileri olduğu biliniyor.

Reuters'in hazırladığı haberde yeni teknoloji ve medyaya kendini yakın hissettiğini söyleyen Vroege, "Amsterdam'ı yaşayan bir gay destinasyonu yapmak istiyoruz. Grindr kullanarak da Amsterdam'daki gay'lere ulaşıyoruz" dedi.

Vroege, Grindr profiline "Seninle 19 Mart'ta buluşabilir miyiz?" yazan Vroege, Grindr'daki gaylere sadece sohbet önerdiğini, bunun gerçek bir buluşma olmadığının da altını çiziyor.

Profiline 37 yaşında, 1,82 boyunda ve 76 kilo olduğunu yazan Vroege'nin zaten bir partneri var.

Vroege'nin mensubu bulunduğu D66 yeniliklçi bir muhalefet partisi olarak biliniyor. Hollanda'daki liberal politikaları destekleyen parti gay evliliğini, ötanaziyi ve bazı "hap"ların kullanılmasına tolerans gösterilmesini de savunuyor.

D66 son ulusal seçimde 3. sırada yer aldı.

D66 adaylarından Pieter Rietman da biseksüel olduğunu gizlemiyor ve Grindr kullanan gay'lere ulaşmak için gülen bir fotoğrafla bir Grindir hesabı açmış durumda.

Rietman da, "İki gündür bunu yapıyoruz. İlk gece 35 kişiyle görüştüm. İnsanlar bunun D66 ve seçimlerde dikkat çekmek için harika bir yol olduğunu düşünüyor" diye konuştu.

Grindr uygulamasına erişim mahkeme kararıyla 2013 yılında Türkiye'de yasaklanmıştı.

Bir cevap yazın