Hızlı Diyetin Travesti Bedenine Zararları

Özellikle son zamanlarda başvurulan hızlı diyetlerin bünye üzerinde geri dönüşü olmayan hasarlara neden olduğunu kanıtladı. Uzmanlar bilinçsizce yapılan bu diyetlerin zamanla kas kaybına, yağ depolanmasına, hayat kalitesinin kötü etkilenmesine ve enerji düşüklüğüne sebep olduğunu belirtiyorlar.

Dünya çapında hızla artan obeziteyle doğru orantılı olarak şok diyetlerin de arttığı ve uzun süreli yapılan bu diyetlerin zaman zaman ölümle bile sonuçlandığını söyleyen beslenme uzmanları yanlış diyetlerin yol açabileceği kalıcı zararları , ‘ Kalp kaslarında erime’, ‘ Kemik yoğunluğunun azalması’ ve ‘ Böbrek- karaciğer fonskiyonlarında bozulma’ olarak üç ana başlıkta topluyorlar.

Kötü beslenme özellikle böbrek fonskiyonlarını olumsuz etkilerken uzun sürede kişinin diyalize bağlı bir şekilde yaşamasına bile neden olabiliyor. Uzmanlar, bu nedenle kilo verirken ana hedefin anı kurtarmak değil hayatın sonuna kadar sürdürülebilecek dengeli beslenme olması gerektiği konusunda istanbul travestileri uyarıyorlar.

Dengeli beslenme nedir?
Sağlıklı beslenme uzmanlarına göre doğru beslenme 3 ana ve 2 ara öğün şeklinde olmalıdır. Vücudun gereksiz yere açlık çekmemesi gerektiğini belirten diyetisyenler, kilo vermek isteyen her bireyin kişisel diyet listesi olması gerektiğini üstüne basa basa belirtiyorlar.

Dengeli beslenmede bir diğer önemli kural ise yemek esnasında başka faaliyetlerde bulunmamaktır. Yemek esnasında televizyon seyretmek, bilgisayarda oyun oynamay doyma noktanızı hissetmemenize neden olarak daha çok yemenize yol açar.

Uzmanlar, fazla kilolardan kurtulmak için doktor kontrolünde kısa süreli diyetler yapabileceğinizi ancak doğru olanın sağlıklı beslenmeyi hayatınıza sokmanız olduğunu özellikle belirtiyorlar.

istanbul travestileri

İstanbul Travestilerini Zayıflatan Kuruyemişler

Çayın yanında, mutfak dolabında ya da çalışma masanızda mutlaka bir miktar kuruyemiş bulundurun. Uzmanlar yemişlerin lezzetlerinin yanı sıra, sağlık açısından ve kilo kaybını da hızlandırması nedeniyle ara öğünlerde tüketilmesini önerdi.

Badem, ceviz ve fındığın sağlıklı protein kaynağı olduğunu belirten Diyetisyen Özlem Sert Aydın, “Ayrıca göbek yağlarının erimesine de yardımcı olur” dedi. Ayndın, spor yapan travesti kas artışını sağlamaları açısından faydalı olduğunu kaydetti.

İşte gençliğin ve formda kalmanın kaynağı kuruyemişlerin faydaları:
Badem: Son araştırmalar bademin LDL kollesterolü daha yüksek oranda düşürdüğü yönündedir. Lif içeriği yüksektir, sindirimi düzene sokabilir.

Ay çekirdeği: Lif oranı yüksek, mineral ve vitaminlerden zengindir. Özellikle potasyum, manganez ve demir içeriği yüksektir.

Kuru üzüm: kilo almak ve vermek isteyenlerin tüketmesi önerilir çünkü enerji verir. Unutkanlığı azaltır. Diş çürümesini engeller.

Ceviz: Kalp sağlığına faydasının yanı sıra özellikle de ruhsal yapıyı düzenler. Hafızayı, kemik ve dişleri güçlendirir.

Leblebi: Yok denecek kadar az yağ içerir, tokluk hissi verir. Anne sütünü arttırır.

Kuru kayısı: Bağırsakları temizler, kilo vermeye yardımcı olur. Karaciğeri onarır. Ciltteki pürüzleri gidererek daha düzgün ve canlı görünmesini sağlar.

KANSER DÜŞMANI
Uzmanlar kuruşyemişlerin selenyum yönünden zengin olmaları dolayısıyla kansere karşı koruyucu olduklarını belirtiyor.

Sağlıklı yağ ve vitamin deposu olan kuruyemişleri, ara öğün olarak tüketmek, göbek yağlarından kurtulmanızı sağlıyor.

Bir cevap yazın