İstanbul travestileri , baro avukat atamadı

Çorum’da silahlı saldırıya uğrayan istanbul travestileri seks işçisi Serap, adliyedeki baro çalışanlarının “biz  avukat atamıyoruz” yanıtıyla karşılaştı.
Saldırı, Çarşamba akşamı şehir dışındaki ormanlık arazide yaşandı. Pembe Hayat Derneği’nin haberine göre, Serap adlı trans seks işçisi tanıdığı kişilerin silahlı ve bıçaklı saldırısına uğradı.
Gözaltına alınan 3 kişi serbest bırakıldı
Serap, saldırganları tanıdığını, saldırganlardan birinin telefonlarına cevap vermediği için önce sözlü şiddete maruz kaldığını, aynı kişi tarafından buluşma için davet edildiğini ve saldırganlar tarafından araca bindirilerek Melikgazi Tepesi’ne götürüldüğünü anlattı. Saldırganların önce bıçak ve tekmelerle özellikle kafasını hedef alarak saldırdığını, ardından bacağına ateş edildiğini söyledi.
Bir anlık kargaşadan yararlanarak kaçmayı başaran Serap, aynı ifadeleri polise de verdi. Serap’ın kan örneğinin ve bacağına isabet eden kurşunun kovanının saldırganların aracında bulunması üzerine, üç kişi polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar bugün serbest bırakıldı.
Çorum Barosu: “Biz travestilere avukat atamyoruz”
Saldırıya ilişkin yasal süreç başlatmak için Çorum Adliyesi’ne giden Serap, Çorum Barosu’ndan kendisine bir avukat atanmasını talep etti.istanbul travestileri
Adliyedeki baro çalışanları tarafından “Biz travestilere avukat atamıyoruz” yanıtıyla karşılaşan Serap için Pembe Hayat Derneği Çorum’da çalışan bir avukatla iletişime geçti. Ancak avukat davaya bakamayacağını belirtti. Serap’ın avukat arayışı sürüyor.
“Ayağında kurşun yarası, kafasında bıçak izi var”
Çorum Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edilen Serap’ın arkadaşı Atakan, arkadaşının sağlık durumunu kaosGL.org’a anlattı: “Serap’ın durumu şimdi iyi. Pansuman yapıldı. Ayağında kurşun yarası, kafasında bıçak izi var. Yüzüne gelen tekmelerden sonra gözleri mor. Ayrıca bir parmağını kaybetti.”  Alıntıdır…

Bir cevap yazın