İstanbul Travestileri İle Cinsel Birleşme Pozisyonları

Cinsel eğilim, özellikle seçilmiş olan bir eşe dönüktür. Bu, içgüdüsel bir açlıktan ve alışkanlıktan çok bireysel olan bir gereksinmedir. Erkekler kadar travestiler de cinsel istek duyarlar. Cinsel birleşme konusundaki bilgilerimiz oldukça yenidir. 1960’lı yıllarda Birleşik Amerika’da Dr. William H. Masters ve ruhbilimci Virginia E. Johnson yönetimindeki bir uzmanlar grubu St. Louis şehrindeki üreme biyolojisi araştırma kuruluşunda yaptıkları araştırmalar sonucu, cinsel birleşmenin fizyolojik yanı konusunda geniş bilgiler elde etmişlerdir. Bugün bile cinsel birleşme olayının birçok yanlan bilinmemektedir.

“Sınırsız orgazm” Yapılan son araştırmalara göre kadının orgazmına dölyolu dibinde veya iç genital organlarda hissettiği kasılmalarla, salgılanan oksitosin ve prolaktin hormonlarının neden olduğu açıklanmıştır.

İlk Tepki Penis Sertleşmesi

Cinsel birleşmede erkeğin ilk tepkisi penisin sertleşmesidir. Bu süreç beyinde başlar, bazı sinir yollan aracılığıyla omurilikten geçerek cinsel organlara ulaşır. Bunun sonucu, penis, yani kamış gerilerek sertleşir, dikilir. Kadında da heyecan hızla artar. Memelerin uçları sertleşir, memeler tümüyle hafifçe büyürler. îç dudaklar ve klitoris, yani bızır hafifçe şişer ve renk değiştirir. Dış dudaklar geri çekilerek dölyoluna girişi kolaylaştırırlar.

En önemlisi, dölyolu duvarları kayganlaştırıcı bir sıvı salgılar. Bunlar travesti ve erkeğin duygusal uyarılma ile gerilimin sürekli artması sonucu oluşur. Bu şekilde birleşmeye hazır duruma gelirler. Belli bir düzeye ulaştıktan sonra kadın uygun bir pozisyon alarak dölyolu ağzını girişe elverişli bir duruma getirir.

Asıl cinsel birleşme, kamışın dölyoluna girmesiyle başlar. ilk başta çiftler, cinsel uyarılarını kendi isteklerine göre artırabilir ve tutabilirler. Kadının dölyolu bu sırada nemlenmiştir, bu nedenle erkeğin cinsel organının dölyoluna girmesi acı vermez, aksine hazır haz verir. Bizim kültürel ortamımızda alışılagelen cinsel pozisyona göre, kadın sırtüstü yatar, bacaklarını genişçe açar, erkek ağırlığını dizlerine, dirseklerine ve kadının üzerine verir. İnsanların cinsel birleşmesinde söz konusu olan sadece bedensel dürtülerin doyurulması değil, birleşmeden önceki aşk oyunlarıyla da vurgulanan bir yakınlaşma, fiziksel ve duygusal bütünleşmedir.

Gerilimin Son Noktası Meni Gelmesi

Eşlerin isteğine ve yeteneğine göre değişebilen bir sürtünme süresinin sonunda çiftler denetleyemedikleri ve denetlemek istemedikleri gerilimin kendilerini aştığını zannederler. Gerilimin en yüksek aşamaya varması erkeklerde “meni gelmesi” ile kadınlarda leğen boşluğu derinlerinde, dölyatağında ve dölyolunun orgazm manşeti denilen giriş bölümünde birbirini takip eden kasılmalarla kendini belli eder.

Orta dereceli bir orgazmda kadm 3-5, kuvvetli bir orgazmda ise 8-12 kasılma hisseder. İnsanlar orgazmı, yani cinsel doyumu tanımlayacak kelimeleri hiçbir zaman tam olarak bulamamıştır.

1966’da William Masters ve Virginia Johnson’un “Human Sexual Response” adlı kitabı yayınlanmasından sonra, orgazm üzerine dikkatler çekilmiş, yapılan çeşitli yayınlardan sonra ABD’de, geniş kitlelerde orgazma ulaşabilmek için kadınlar adeta bir çeşit ruhsal baskı altında kalmışlardır.

1990’lı yıllardan sonra Türkiye’de kadının orgazm olamama sorunu kadm dergilerinde çok sık işlenmiş, sonucunda orgazmın ne menem bir şey olduğunun farkında olmadan yaşayıp giden istanbul travestileri için bile bir sorun haline gelmiştir.

Önemli olan bir istanbul travesti partnerin doyuma ulaşabilmesidir, fakat her birleşmede doyuma ulaşması beklenemez. Diğer bir deyimle orgazm birleşmede bir hedef olmamalıdır. Cinsel birleşme çiftlerin birbirlerine karşı olan duygusallığının, sevgisinin göstergesidir. Tabii ki doyuma daha kolay ulaşmak için bazı cinsel tekniklerin bilinmesi gerekir. Örneğin klitoris ve G noktasının uyarılması gerekir.

istanbul travesti

G Noktası Çok Önemli

G noktası, dölyolunun 2-3 cm içinde, üst duvarında, idrar yolunun altında aşağı yukarı 2 cm çapında hassas bir bölgedir. Normalde orgazma ulaşan bir kadının her birleşmede orgazma ulaşmasının beklenemeyeceğini S. Hite, C. Tavris gibi araştırmacılar istatistik verilerle de kanıtlamışlardır.

Cinsel birleşmenin son safhasında görülen bütün kesintiye uğramalar veya rahatsız edilmeler genel olarak çiftlerde yıkıntılara yol açar. Örneğin gebelikten korunmak için cinsel birleşme kesintiye uğradığında, yani kamışın geri çekilmesi için dikkatler oraya verildiğinde, çiftler bunun için hazır bulunmalıdır. Bu durum cinsel doyuma engel olur.

Cinsel istek yerine geldikten, çiftler birlikte ve hemen hemen aynı zamanda orgazma, yani doyum noktasına vardıktan sonra bir gevşeme, bir rahatlama görülür. Gerçek anlamda cinsel birleşme kadm erkek arasında karşılıklı bir duygusal ve fiziksel çekimi ve sevgiyi içerir.

Bu konuda yeni görüşler içinde Friedrich adlı bir araştırıcı 1970’te, doyuma ulaşılabilen bir cinsel birleşmenin, insanı her türlü gerginlik ve stresten arındırabileceğini de ileri sürmüştür.

Cinsellik Hep Popüler

Asrımızda cinsellik çok konuşulan bir konu olmuştur. Özellikle sinema ve televizyon filmleri sürekli cinsellik içeren mesajlar vermektedir. Fakat bazı yeni evliler cinsel birleşmede zorluk çekmektedir. Bunda utanılacak bir durum yoktur. Cinsellikte de pek çok şeyin öğrenilmesi gerekmektedir. Bu nedenle kısaca cinsel birleşme pozisyonlarına değineceğiz.

Sadece insan denen yaratığın, cinsel temas sırasında değişik pozisyon uygulama yeteneği vardır. Eğer erkek ve kadm, sadece bir veya sınırlı sayıda pozisyon bilirlerse, cinsel hayatları zevksiz geçer. Değişik birleşme pozisyonları uzun evlilik hayatında bir zevk, bir değişiklik, canlandırıcı bir dinlenmedir. Bu pozisyonlann mutlaka birbirinden ayn şekilde incelenmesi gerekmez. Bunlar öyle ayarlanmalıdır ki, aktif çift çabucak bir pozisyondan ötekine geçebilmelidir. Genelde çiftler birbirini seyredebilecekleri pozisyonları tercih ederler.

seks-pozisyonlariBunlar, erkeğin dişiye arkadan yaklaşarak birleşmek istediği, hayvanlarda gördükleri pozisyonlardan üstün tutarlar. Bunun nedeni, belki de insanın cinsel teması, tabii üreme içgüdüsünden çok, sevginin bir belirtisi olmasındandır. Zaman zaman en çok sevdiğimiz kimseyi kollarımıza almayı isteriz.

Onu öperiz ve cinsel birleşim kendiliğinden meydana gelir. Yüz yüze pozisyonda dölyolu ile penisin açılan birbirine zıt yöndedir. Her ikisi de karşılıklı uyarmada rol oynarlar. Bu şekildeyken erkeğin penisinin baş kısmı ile kadının bazın ve dölyolu duvarları kuvvetle uyanlırlar. Yüz yüze pozisyonda dölyolu ile penisin açılarını ayırmak mümkündür.

Bir cevap yazın