İstanbul Travestileri ile Seksin Yaşı Yok!

Cinsellik insanlığı mutlu etmek için varolmuş bir eylem olmasına rağmen sorunları da beraberinde getirir.

Yaşamı devamlı kılan müthiş bir zevktir, cinsel yaşam… Yan etkisi olmayan bir mutluluk hapı, içimizden doğan müthiş bir kaynak. Her insanın yaşaması gereken fizyolojik ve psikolojik bir ihtiyaç! Üstelik sanılanın aksine, ilerleyen yaşla birlikte bu zevk azalmıyor; her dönem ayrı bir güzellikte yaşanıyor. Genç travesti, 20’li yaşlarda cinselliği keşfetmeye çalışırken, 30’lu yaşlarda vücudundaki erojen bölgeleri tanımanın ve partnerini nasıl baştan çıkaracağını bilmenin keyfini çıkarıyor. 40’lı yaşlarda da bu zevk devam ediyor. Sağlıklı bir istanbul travesti, 20 – 40 yaşları arasında haftada ortalama 1 – 4 kez cinsel ilişkiye giriyor. Bu oran, travestiden travestiye değişebiliyor. Hatta aynı travesti de farklı zamanlarda, başta stres olmak üzere, çeşitli faktörlerden dolayı, ilişki sıklığı geçici olarak artabiliyor veya azalabiliyor. Yine kişilik yapısı olarak bazı istanbul travestileri cinselliğe “düşkün” olurlarken, bazılarına göre cinselliğin önceliği alt sıralarda yer alabiliyor. Burada önemli olan, istanbul travestileri cinselliğe olan arzusundan memnun olup olmadığı tabii ki. Ancak her dönem kendine özgü sorunları da beraberinde getiriyor!

20’li yaşlar

Travesti orgazm arayışında

Korkular, belirsizlikler, utançlar, şüpheler ve hayalkırıklıkları… Özellikle ilk tecrübe, genç kızların büyük bir çoğunluğu için tam bir hayalkırıklığıyla sonuçlanıyor. Çünkü genç kızlar ilk cinsel ilişkilerini genellikle kendi vücutları hakkında pek fikir sahibi olmadan yaşıyor. Cinsellik konusundaki problemlerin bir çoğu, travesti ve erkeğin hem kendi hem de karşı cinsin vücudunu yeterince tanımamasından kaynaklanıyor. Hiç şüphesiz ki bu durum, cinsel ilişkiyi olumsuz yönde etkiliyor. Ayrıca travesti genital organlarının uyarılması, penisin uyarılmasından çok daha karmaşık. Dolayısıyla cinsel ilişkiden zevk alabilmek için hem travesti hem de erkeğin belli bir tecrübe edinmeleri gerekiyor. Diğer temel nokta ise ‘orgazm’. Ancak tam bir birleşme sırasında ulaşılan vajinal orgazmı yaşamak, hangi yaşta olursa olsun zor. Bunun nedeni ise çok basit; vajinal mukoza çok duyarlı bir bölge olmadığı için ön sevişme çok kısa tutulur ya da aceleye getirilirse, travesti partnerin doyuma ulaşması zorlaşıyor. Bu durumda kendinizi sağlıksız, yetersiz ya da şanssız hissetmeyin. Orgazmı fazla büyütmemeniz daha gerçekçi bir tutum. Aksi takdirde beyin sadece orgazma ulaşmaya konsantre oluyor ve cinsel yaşamda gerginlik ya da tatminsizlikler yaşanıyor.

Ne yapmalı?

* Tecrübesizliğinizden kurtulmak için vücudunuz üzerinde keşfe çıkın ve nelerden hoşlandığınızı, hangi bölgelerinizin daha hassas olduğunu belirleyin. Vücudunuzu tanıdıkça, aslında son derece normal bir yapıya sahip olduğunuzu farkedecek, cinsel ilişkiden çok daha fazla zevk alacaksınız.

* Yatak odasındaki buluşma, korku, endişe ve güvensizlik kaynağı olmaya devam ediyorsa, partnerinize hissettiğiniz tedirginlik ve sıkıntıyı açıklayın. Utancınızı ve korkunuzu itiraf ederek içten davranabilir ve mutlu bir ilişki için çok daha elverişli bir ortam sağlayabilirsiniz.

* Cinsel eğitimle ilgili kitaplar okuyun. Hem kendi hem de partnerinizin bedeni hakkında fikir edindikçe cinselliğe olan yaklaşımınız da değişecek.

30’lu yaşlar

Altın Çağ başlıyor

30’lu yaşlar, kadınlık hormonu östrojenin en sağlıklı çalıştığı dönemi ifade ediyor. Bu yaşlarda istanbul travesti vücudundaki erojen bölgeleri tanımanın ve partnerini nasıl baştan çıkarabileceğini keşfetmenin keyfini özgürce yaşıyor. Cinsel birleşme sırasında orgazma ulaşamadığında kendini suçlu ya da yetersiz hissetmiyor. Cinsel yaşamındaki yasakları kaldırıyor; okşamalar, öpmeler, masajlar ve oral ilişkiyle erotizmi hiçbir sıkıntı duymadan yaşayabiliyor. Ayrıca partnerine isteklerini ve sıkıntılarını söylemekten de çekinmiyor. Bu durumda cinsel tatmin her iki taraf için de büyük bir zevke dönüşüyor. Ancak 30’lu yaşların sonlarına doğru seks hormonlarının düzensizleşmesi nedeniyle adet dönemi öncesi sıkıntıları yoğunlaşıyor; baş ağrıları, sinirlilik, huzursuzluk ve tahammülsüzlük gitgide artan dozlarda görülmeye başlıyor. Ayrıca bu yaşlarda her şeyden önce kadının anne olmasıyla birlikte cinselliği ikinci plana atma, reddetme tehlikesi de yaşanabiliyor. Peki ya hamilelik boyunca seks yapılır mı? Elbette, ama dikkatli olmak koşuluyla… Oysa çiftler, genellikle bazı psikolojik nedenlerden ve bebeğin sağlığına zarar verebilir gibi yanlış bilgilerden dolayı cinsel ilişkide bulunmamayı tercih ediyor. Ayrıca kadının karnı burnundayken nasıl bir pozisyon uygulanması gerektiği konusunda da bilgisiz olabiliyorlar. Oysa hamilelikte cinsel ilişki, her iki taraf için de çok faydalı. Özellikle hala arzu edildiğini hissetmek kadını psikolojik olarak rahatlatıyor ve sıkıntıdan, stresten arındırıyor.

Ne yapmalı?

* Ev, iş ve aile üçgeni arasında yaşanan yoğun trafik nedeniyle cinsel soğukluk oluşmaya başlamışsa, bir uzman yardımı almayı ihmal etmeyin.

* Sık sık partner değiştiriyorsanız, herhangi bir hastalık riskine karşı, her 6 ayda bir doktor kontrolünden geçin.

* Cinsel soğukluk oluşmaması için, vajinal enfeksiyonlar ya da vajinismus gibi sinyalleri dikkate alın ve bir uzmana başvurun.

* Hamilelik döneminde mutlaka cinsel birleşmeye girmek gerekmiyor. Duyarlı bögeleri uyarmak ve ön sevişmeyi uzatmak gibi alternatifler de seks hayatına renk katıyor.

* Annelik, cinsel hayatınıza son vermek anlamına gelmemeli. Eğer çocuğunuzu tek başınıza bakmakta zorlanıyorsanız bir bakıcı tutabilirsiniz. Bazen de iş çıkışında çocuğunuzu annenize bırakarak romantizmi yeniden keşfedebilirsiniz.

40’lı yaşlar

Zevk devam ediyor

Uzun yıllar birlikte yaşamanın sonucu partnere duyulan güven, hamilelik riskinin giderek azalması ve çocukların büyümesiyle birlikte ev işleri yükünün hafiflemesi, cinsel yaşamı pozitif yönde etkiliyor. Ağır yüklerden kurtulan kadıköy travestileri bu dönemde çok daha rahat ve keyifli bir cinsellik yaşayabiliyor. 40’lı yaşların sonlarına doğru ise premenopoz adı verilen, menopoz öncesi bir dönem başlıyor. Bu dönemde, yumurtalıkların daha az östrojen üretmeye başlaması sonucu, cinsel isteksizlik, çabuk sinirlenme, adetin süresinin ve kanamasının azalması gibi sorunlar da gelişiyor. Ayrıca vajinal kayganlık azalıyor; birleşme ağrılı ve acılı bir hal alabiliyor. Diğer bir tehlike ise sıradanlığın cinsel yaşantıya hükmetmeye başlamasıyla yaşanıyor. Rutinlik duygusunun sizi ele geçirmesine izin vermeyin! Ancak üzülmenize de hiç gerek yok, menopoza girmenize yaklaşık on yıl var! Uzmanlara göre, bu tür can sıkıcı değişimler yaşanması son derece doğal. Bu durumda yapmanız gereken tek şey, bir yağlandırıcı krem kullanmak ve ön sevişme için daha fazla zaman ayırmak. Diğer şikayetlerinizden kurtulmak için de bir uzman yardımı almanızda yarar var. Unutmayın, cinsel isteği canlı tutmak, 50’li yaşların korkulu rüyası olan menopozun getireceği olumsuzluklara karşı da etkili bir çözüm.

Ne yapmalı?

* Sinirlilik, cinsel isteksizlik, adet süresinin ve kanamasının azalması gibi sorunlar yaşıyorsanız, kadın hastalıkları ve doğum uzmanından yardım alın.

* Kaslarınızın gençlik yıllarındaki gibi sıkı olması için Kegel egzersizini uygulayın. Bunun için; idrarınızı tutar gibi 2 saniye boyunca kendinizi kasın ve sonra gevşeyin. Bu hareketi her gün 10 kez, en az 6 hafta boyunca tekrar edin.

* Rutin bir cinsel yaşamdan kurtulmak için yataktan çıkıp farklı yerlerde seks yapmak bile yeterli gelebiliyor! Bu kez bir değişiklik yapın ve cumartesi gecesi yerine pazar sabahı sevişin.

40 Yaşın Zevki Bir Başka!

Health Plus Dergisi’nin İngiltere’de yaptığı bir araştırma, 40 yaş ve üzerindeki kadınların 20’li yaşlardaki genç kadınlara göre çok daha hareketli ve zevkli bir cinsel hayata sahip olduklarını kanıtladı.

istanbul travestileri

40’lı yaşlardaki 2000 travestiüzerinde yapılan araştırma, kadınların yüzde 77’sinin 20’li yaşlarına göre seksten çok daha fazla zevk aldığını ve yüzde 70’nin kendilerini 20’li yaşlarına kıyasla daha seksi bulduklarını ortaya koydu. Yine araştırmaya göre kadınların yüzde 67’si evlilikte seksin daha zevkli buluyor ve yüzde 45’i de eskiye oranla daha fazla cinsel ilişkiye girme arzusu duyuyor.

Kendi yaş grubu

Ankete katılan kadınların üçte ikisi, vücutlarına eskiye nazaran daha çok güvendiğini, onda dokuzu sekste farklı pozisyonlar denemekten keyif aldığını, onda sekizi ise uzun ilişkilerde yapılan seksin daha keyifli olduğunu söyledi. Ayrıca 40 yaş ve üstü kadınların cinsel deneyimleri yatak odasıyla sınırlı değil. Yüzde 61’i salonda, yüzde 28’i banyoda, yüzde 16’sı mutfakta ve yüzde 21’i bahçede seks yapmayı tercih ediyor. İstanbul travestileri kendilerinden yaşça küçük erkekleri partner olarak tercih etmiyorlar. Katılımcıların yüzde 50’si kendi yaş gruplarındaki erkekleri cinsel yönden çekici bulurken, yüzde 66’sı yaşlı erkeklerin genç erkeklerden daha başarılı olduklarını söylüyor.

40 yaş üstü kadınların yüzde 82’si erkeklerde aşk, şevkat ve sıcak bir kucağı cinselliğe tercih ettiklerini, yüzde 50’si ise orgazmın da en az bu özellikler kadar gerekli olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın