Jean Wyllys: “Bir LGBT isyankar kenti”

LGBTT Onur Parade Sol Blok ve tek eşcinsel milletvekili Kongre kapitalizmin şiddetli bir tarihi mücadele, iddia ediyor.

Genellikle gizli arayışı içinde, büyük kent merkezlerine küçük kasaba İçişleri: LGBTT nüfusu göçle birlikte Brezilyalı toprakları işaretler. Ancak, tarih ve coğrafya kitaplarında, kamu politikalarının oluşturulması, parlamentolar ihmal kalır.

Jean Wyllys (PSOL-RJ), tek meclis LGBT Ulusal Kongresi, tarihi bir mücadele iddia: “Biz her zaman LGBT’lerin isyankar kenti, biz kent disputávamos var enkarne.” Ancak, kabul: Biz mülk bu şehir “ve bu göreceli özgürlük gümrük ve kimlikler LGBTT ve heteroseksüel orta yarısı arasında Bazen porozite üzerinde polislik tezahür bize verir, bazen bizim boşlukları kapatmak zorundayız. şiddet yoğunlaşıyor “diyor.

Nadir olmakla birlikte, LGBTfóbica şiddeti ele istatistik sorunu uzak üstesinden olmaktan olduğunu gösterir gibi görünmektedir. 2014 yılında Brezilya, Grupo Gay da Bahia (GGB) ‘de eşcinsellerin Faaliyet Raporunda Cinayetleri, homotransfóbicos suçların sayısında% 4,1 artış 326 ölüm ile 2013 karşılaştırıldığında. cinayetleri nedeniyle cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği genellikle ayrımcılık, istismar ve işsizlik olmak üzere önceki şiddet, son aşaması vardır.

Ne LGBTT Onur Parade onunla ilgisi var?
Ayrıca düz önemli bir eşcinsel topluluğun, lezbiyen, trans şehir mülkiyeti alan, ama Pride LGBT geleneksel Parade olduğunu. Onun 19. baskısında, askeri polis katılımcıların resmi tahminini serbest vermedi. Fernando Quaresma, LGBTT Onur Parade (ApoLGBT) Derneği Başkanı göre “kesinlikle daha 2 milyon fazla.” Olduğunu

Özellikle son yıllarda durma genel, eleştiri,, olay siyasi çağrışım kaybetti ve festival karakterini vurgulayan olurdu aslında geçti. Ancak, gösterilerin fazlasıyla politik karakteri mevcuttu: ApoLGBT, muhafazakâr güçlerin önceden karşı kendisini yerleştirilmiş “Feliciano, Malafaia Cunha ve bizi temsil etmiyor.” Vali Geraldo Alckmin (PSDB) São Paulo’daki 2. DP (Bom Retiro), üzerinde travesti Veronica Bolina dayak davasında Derneği tarafından suçlandı; Belediye Başkanı Fernando Haddad Parade sponsorluğunda için fon keserek (PT). Buna ek olarak, dini genç evanjelik tezgah Kongre’nin önde gelen temsilcilerinden bazılarının savunduğu önerisi “eşcinsel tedavi” karşı idi.

Jean Wyllys için São Paulo Parade her zaman kimlik, görüş, meslek ve sevgi anlamında politik oldu. PSOL yardımcısı, ancak, olay, “geçit zaten bir yığın olay sokakta insanları koyabilirsiniz kanıtlamıştır diğer yaklaşımlar düşünebildiğim inanıyor ama şimdi bina stratejisi açısından yeniden düşünmeye sefer vatandaşlık “dedi.

Yürüyüş katılımcıları arasında Piskopos Bruno pazarlama asistanı (21), Santo Amaro ikamet oldu. Bruno LGBT önyargı sonunu en büyük sorun olarak gördüğü ve o işgücü piyasasında bu tip bir durumla yaşamamış diyor rağmen, bir kurallar farklı cinsel yönelime önyargı hala var olduğuna inanıyor ve tutuklama için önemli bir araç olduğunu gey, lezbiyen ve bunu aşmak için trans için görünürlük.

Zaten Carla Rangel (fotoğraf), 33 sürükleyin, toplum kendisi “iyi biz sınıf değil LGBT Homofobiye karşı mücadele de dahil olmak üzere eşcinseller ve trans kişiler için sivil haklar, kazanan ana engel olarak saygı eksikliği hakkında attı O saygı vardır. Biz zaten dünyayı istila çünkü biz saygı için mücadele etmek zorunda, homofobiye karşı mücadele etmek zorundayız evet “dedi.

Genel olarak, küçük Sao Paulo Parade ilk baskılarında neden, LGBT çekirdek PSTU ve PT aktivistler ve CUT militanları önde olduğu gibi olduğu bilinmektedir. Olay aynı zamanda kendilerini organize siyasi kolektifler ve bağımsız halkın katılımını görünce bir blok odaklı bildirildi şehir São Paulo sokaklarında işgal partiyi terk müdahale.

Toplu ve kapalı organize LGBT mücadelesi
Amanda Straw, Parade Sol Bloku (başta LGBT Conlutas, PCB, PSOL ve PSTU oluşan), hareket LGBT işçileri türünün herhangi bir referans bulmuyorum neden hareket daha güçlü bir sınıfçı kesim yoksun olduğunu söylüyor Dur. “Fikir anti-kapitalist LGBT bir kesme ile, militanlık başka bir bakış açısı sunmak için sol blok inşa etmektir” dedi.

Amanda (fotoğraf) liberal fikirlerin hegemonyası, o zulüm, LGBT hareketinin kökleri gidemeyen dedi pişman “LGBTfobia sadece kapitalizmin devrilmesiyle ile mümkündür üstesinden -. Bu meydan okumadır”

Daha hemen LGBT hakları ile ilgili kurallar ek olarak, Bloc Kongresi’nde Eduardo Cunha oyunculuk polisin askerden arındırılması, dış kaynak ret (PL 4330) ve destekler.

Dario Neto görünümünde (fotoğraf), profesör ve Danıştay LGBT üyesi olarak, Parade tartışmalı olan bir alandır. “Inşaat içindeki sektörler GLS Bahia Carnival olarak bir stop düşünme projeyi tartışmalı olan piyasasına bağlı insanlar vardır. geçit çatışması bu proje doğdu “dedi. Onu Dünya Mix, ticari alanda bitirmek için, ve solun sektörleri olayın sonunda Cumhuriyet Meydanı’nda yerleştirildi talep için ilk baskısının için tekliflerin biri oldu.

Dario Neto bir solcu bakış açısıyla homotransfobia gibi noktalarda dokunmadan, LGBT hakları, anlaşmazlık yapmak için farklı ve yaratıcı yollar düşünme mücadelenin önemini anlamak için kendisini terk hak kazanmak için ne alır anlar. Nedeniyle Eduardo Pastrelo (25), coğrafyacı, blok entegre seçtiği bu bağların olmaması idi. O toplu geçit töreni sırasında sokaklarda daha belirgin ve somut konuldu siyasi konuda bir seferberlik yapmak gereğini hissettim söyler.

Danilo Bassi (26) LGBTT mücadelesinin ekonomik sistemin etkilerinden izole olmadığını görüşünü paylaşmaktadır. Tüketim ve cinsel yönelim farklı kimliklerin tanınması ile daha net çelişkileri yapmamışlar son bölüm biri Sevgililer Günü kampanyası için reklam tartışmalara Eczacı oldu. Onda, eşcinsel çiftler heteroseksüel çiftler arasında bir sahne paylaştı. Sadece başka bir niş tüketicilerin almak istediğiniz bir bu pazar Kapitalizm tarafından rasyonel bir şekilde yapılır anlamak gerekir “ve çok iyi biz reklam veya pembe diziler :. genellikle beyaz insanlar var bakın bu niş ne gösterir: Danilo önemli üç nokta vardır zengin görünmektedir. Reklam, belirli lüks sektörleri için bu grubu yakalamak istiyor, “dedi.

Geçit Törenine organizatörleri ve Sol Blok’un organizatörleri göre, sürecin devam eğilimindedir. Fikir LGBTT Onur Parade ötesinde LGBT hareketi bir sol ön oyunculuk oluşturmaktır.

Bir cevap yazın