Kadın sanıp erkek çıktı diye katletmek!

Sizler de suçlu değilseniz kim suçlu öyleyse; eşcinseller ve transseksüeller mi suçlu?

İstanbul Beyoğlu’da bir travestiyi öldüren, bir travestiyi de ağır yaralayan katil zanlısı yakalanmış. Öldürme gerekçesi, beraber olmak için gittiği kişilerin kadın değil de travesti çıkmaları.

Çok komik! Tanıdık gelmiyor mu bu suçtan yırtma bahanesi? Gerçekten bütün travestilerin-transseksüellerin böyle bir gerekçeyle öldürülmeleri kadar saçma ve komik bir şey olabilir mi? Tabi böyle bir bahaneye inanmak isteyen bir toplum olduğu sürece, ne saçma gelecektir, ne de komik.

Peki bir insanın “travesti” olması öldürülmesi için sebep olabilir mi? Polisi ara, adalete baş vur, eğer suç ise devlet kessin cezasını.

Katil zanlısının “yaşı küçük” mü dediniz, “daha hak-hukuğu ne mi bilir” mi dediniz? Öldürmesini biliyor ama.

Öldüren suçlu değilse, bu çocukları yetiştirenler suçlu, eşcinselliği, transseksüelliği lanetleyenler suçlu, LGBTİ’lere karşı yapılan ayrımcılıklara sessiz kalan, LGBTİ’leri korumayan, onları korumak için gerekli yasal düzenlemeleri yapmayan devlet suçlu, LGBTİ’lerin öldürülmelerine sessiz kalan, duyarsız kalan herkes suçlu.

Yaşı küçük diye bir katili savunuyorsanız, o zaman kendinizi yargılayacaksınız, kendinizi suçlayacaksınız, kendinizi cezalandıracaksınız.

Sizler de suçlu değilseniz kim suçlu öyleyse; eşcinseller ve transseksüeller mi suçlu?
Doğmak, yaşamak ne zamandan beri suç oldu?

“Biz”i leylekler getirmedi ayrıca. Canlı DNA’sının değiştirilemez kodlarıyız “biz”, sizin çocuklarınızız.

Gerçi siz gerçekleri, çocuklarınızı inkâr etmesini de çok iyi bilirsiniz. “Kanınızı, canınızı” bile inkâr edersiniz heteroseksizm için, erkek egemen sistem için dışlanmamak, utanmamak adına. Oysa utanılacak bir şey varsa, o da kendi genlerinize, kendi çocuklarınıza, kendi soyunuza, kendi doğanıza sahip çıkmamak.

Pardon çok mu ağır oldu laflarım; masum insanların dünyaya geldikleri için bıçak darbesiyle, silahla öldürülmeleri kadar hiçbir şey ağır olamaz. Siz doğuştan getirdiğiniz kimliğiniz için öldürüldünüz mü hiç?

Şimdi ne mi olacak? Daha önce ne olduysa aynısı olacak; tahrik bahanesiyle ceza indirimine bile gidilmeyecek katil zanlısının yaşının 18 olmamasından dolayı.

Yani ölen, öldürülmeye çalışılıp ağır yaralanan insanların sırf trans cinsiyetlerinden dolayı hesabı sorulmayacak. Tabi en başta sormak isteyen bir adalet sistemi olmadığı için.

Bir cevap yazın