Masaj salonlarına gizli kamera şoku

Yeni Şafak gazetesi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın paralel yapı dediği Gülen cemaatinin, Mersin’de 12 masaj salonu ve saunada gizli kamera sistemi kurup müşterileri aylarca izlediğini istanbul travestileri yazdı.

Yeni Şafak’ta yer alan haberde, “Kentteki etkili isimlerin mahrem görüntülerini çekmeyi başaran örgüt, bu yolla şantaja başladı. Birçok kentte bu yolu kullandığı öne sürülen paralel yapılanmanın böylece kamu görevlilerine istediği işlemi yaptırabildiği iddia edildi” denildi.

Gazetenin iddisına göre; Kentteki yüzlerce hakim, emniyet müdürü, polis memuru, zabıt katibi ve siyasileri PKK-KCK, Hizbullah, El-Kaide, ÖSO, MLKP gibi örgütlerin şüphelisi gibi göstererek bu isimlerin tüm hayatını takibe alan paralel şebeke, şantaj yapmak için de yüzlerce video kaydı depoladı. Şehirde bulunan 12 adet masaj ve sauna salonunda bulunan odalara gizli kamera yerleştiren örgüt, gizli kameraların yanı sıra bu salonlara ait güvenlik kameralarını da CMK 140'taki boşluktan yararlanarak çıkarttığı mahkeme kararıyla Mersin Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube'den canlı olarak izledi.

Bir cevap yazın