Tatlı Kriziyle Başedebilen İstanbul Travestileri

Tatlı kriziyle nasıl başedebileciğini İstanbul travestileri açıklıyor.

Odağınızı değiştirin
Canınız gün boyunca tekrar tekrar tatlı bir şeyler tüketmek istiyor ise odağınızı değiştirmelisiniz. İmkan varsa yürüyüşe çıkmak tatlıyı unutturacak en iyi yöntemlerden biridir. Faaliyetler ilk on dakikasından sonra genelde tatlı ihtiyacını ortadan kaldırır.

Kaliteli tatlı tüketin
Şeker ve gofretler yerine yoğun kakaolu bitter çikolataları, hamur tatlıları yerine meyveli ve sütlü tatlıları tercih edin. En azından tatlı isteğinize mağlup olduğunuzda, sadece şeker değil, vücudunuz için gerekli olan bazı vitamin, mineral ve diğer besin öğelerini de almış olursunuz.

Düzenli beslenin
Uzun süre aç kalmak, ana öğünleri atlamak gibi beslenme yanlışları tatlıya olan isteğinizi arttırabilir. İstanbul travestileri günde 3 saatten uzun aç kalmayacağınız ve aralarda sağlıklı atıştırmalıklar tüketeceğiniz bir beslenme planı tatlıya olan isteğinizi ciddi anlamda azaltır.

Az miktarda tüketin
Yapılan araştırmalar canı tatlı isteyen travesti eninde sonunda o tatlıyı tükettiğini gösteriyor. Bu nedenle canınız tatlı istediğinde az miktarda tüketmek yardımcı olacaktır.

Tatlı ile diğer besinleri karıştırın
Tatlıdan alacağınız kaloriyi azaltmak ve daha az miktarda tatlı tüketerek tatlı damağınızı kırmak istiyorsanız, besinleri karıştırmalısınız. Örneğin çikolata sosuna bandırılmış muz ve çilek tüketmek hem daha az miktarda tatlı ile tatlı isteğinizi kesmenize hem de daha az kalori almanıza yardımcı olur.

Şekersiz sakız çiğneyin
Şekersiz fakat şeker tadı olan aromalı sakızlardan çiğnemek tatlı ihtiyacınızı azaltabilir. Yapılan bazı bilimsel çalışmalar, sakız çiğnemenin yemek yeme isteğini azalttığını göstermektedir.

Meyve tüketmeye çalışın
Canınız tatlı istediğinde taze veya kuru meyveler ile bu ihtiyacınızı bastırabilirsiniz. İş yeri çekmecenizde veya mutfağınızda aşırı kalorili şekerli atıştırmalıklar yerine kuru kayısı, kuru incir, hurma, kuru erik gibi tatlı ama sağlıklı atıştırmalıklara yer açın.

Kendinizi ödüllendirin
Tatlı krizlerinize karşı açtığınız savaşı bütün hafta hafif sıyrıklar ile atlattı iseniz, haftanın sonunda kendinizi ödüllendirmelisiniz. Çok beğendiğiniz kazak veya en sevdiğiniz yazarın yeni kitabı gibi. Bu ödüller tatmin etmiyor ise 150 kaloriyi aşmayan bir tatlı ile kısa dönemli bir ateşkes ilan edin.

Hep aynı taktiği uygulamayın
Canınız her tatlı istediğinde kuru kayısı tüketmek veya en yakın arkadaşınızı aramak gibi aynı yöntemler ile yol almaya çalışırsanız başarısız olabilirsiniz. Bu nedenle canınız her tatlı istediğinde başka bir taktik uygulamaya çalışmalısınız.

Aç Kalmadan Detoks Yapan İstanbul Travestileri

Detoks yapmanın amacı vücudu toksinlerden arındırmak olduğundan, detoks yapmak için kendinizi aç bırakmanıza gerek yok. Size vereceğimiz ipuçlarına dikkat edin ve aç kalmadan detoks yapın.

İyice dinlenin
Detoks yapmak için beslenmenizi düzenlemek yetmez; vücudunuzun kendini yenilemesine de fırsat vermelisiniz. Bu konuda, beslenmeden sonraki en önemli etken uykudur. Günde en az 7 saat uyumalı, mümkünse her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanmaya çalışmalısınız.

Egzersiz yapın
Ter atmak da oldukça iyi bir detoks yöntemidir. Sporsa çok iyi bir ter atma yöntemidir. Günde yarım saat kadar etkili ve verimli bir şekilde spor yaparak hem metabolizmanızı hızlandırabilir hem de etkili bir şekilde ter atarak detoks yapabilirsiniz.

Bol su için
Detoksun olmazsa olmazı bolca su içmektir. Her gün en az iki litre; hatta yaz günlerinde 3 litre su için. Özellikle yazın bol su içeren kavun, karpuz gibi meyveleri ve böbrekleri çalıştıran vişne kiraz kayısı gibi meyveleri tercih edin.

Zararlıları eleyin
Detoks yapmak için aç kalmanıza gerek yok; ama sağlıklı yiyecekleri elemekten başka çareniz yok. Fast food tarzı yemekleri, kızartmaları, abur cuburları yemeyi bırakın. Bunların zaten vücudunuza besleyicilik açısından bir faydası olmadığına göre, bunların yerine sağlıklı şeyler yiyin.

Çiğ ve taze
Çiğ ve taze tüketilebilen yiyecekleri tüketin. Yeşil yapraklılar ve tazesini bulabildiğiniz her türlü meyve, bu anlamda çok faydalıdır. Üstelik bunları tükettiğinizde kendinizi enerjik ve dinç de hissedersiniz.

Bir cevap yazın