Travesti Saç Tipine Göre Bakım Tüyoları

Çoğu zaman hangi saç tipine hangi bakımın yapılması gerekildiği bilinmez veya karıştırılır. Sizler için her saç tipine uygun bakım ve ipucu önerilerini araştırdık.

İnce telli saçların bakımı
İnce telli saçların özel bakıma ihtiyacı vardır. Yumuşak formüllü bir şampuan kullanın.

Düzenli olarak saç kremi kullanma
Düzenli olarak saç kremi kullanmak, özellikle saçı kimyasal işlem görmüş olanlar başta olmak üzere her tür travesti saç tipi için büyük önem taşır. Saç kremi kullanmak saçın hacimli yapısını, esnekliğini ve parlaklığını artırır. Saçınızın türüne bağlı olarak haftada ya da ayda bir kez uygulayın.

Uzun saçın bakımı
Uzun saçlarınızı ilk kez kestiriyorsanız omuz hizasında bir kesim deneyin. Ortalama uzunluktaki saç doğrudan kısa saça geçtiğinizde yaşayacağınız çarpıcı değişikliği bertaraf ederek saçınızın daha kısa olmasına alışmanızı sağlar. Omuz hizasındaki saçın daha hacimli görünmesine bayılacaksınız.

At kuyruğu
Saçınızı at kuyruğu biçiminde topluyorsanız lastik bir saç bandı ya da yumuşak kumaştan yapılan tokaları deneyin. Kıstırmalı tokaları ya da taçları fazla kullanmamaya çalışın. Çünkü bu tokalar saçlarınızı kırar ve yıpratır.

Kalın telli saçların bakımı
Sert ya da kalın telli saçlarınız varsa tamamen arındırılması ve şekillendirilmesi zor olabilir. Derinlemesine temizleyen, arındırıcı ve yumuşatıcı özelliklere sahip şampuanları tercih edin. Saç uçlarınızın düzgün durmasını sağlamak için de saç kremi kullanın.

Kuru, pul pul dökülen saç derisi
Saç deriniz kuruysa ya da pul pul dökülüyorsa bunun çok çeşitli nedenleri olabilir. İklim ya da hava değişiklikleri istanbul travesti saç derisindeki nemi etkileyebilir. Düzenli kullandığınız ilaçlar da saç derisinin kurumasına yol açabilir. Saç derisindeki bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekir çünkü yağ ve sebum maddesinin birikmesi erken yaşta saç dökülmesine yol açan oluşumlara neden olabilir.

Saç şekillendirmeyle ilgili ipuçları
Tepe bölgesindeki saç ayrım çizgisinin geniş olması

Bu sorun doğru şekil verme araçlarının kullanılmasıyla ve sorunlu bölgedeki saçların ters yönde kurutularak hacim kazanmasıyla çözülebilir. Saçınızı başınıza yapışacak şekilde dümdüz kurutmayın. Onun yerine bu bölgedeki saçların hacim kazanması için saç fırçası kullanın. Eğer tepe bölgesindeki saçlarınız dikeliyorsa ve saçınız kısaysa, saçınızı uzatabilirsiniz. Uzun saçın ağırlığı, dikilen saçlarınızı aşağıya çekecektir.

Kabaran saçların yatıştırılması

Kabaran saçların yatıştırılmasında en etkili tekniklerden biri kurutma makinesi ve yuvarlak bir fırçayla kabaran saçları ileriye doğru kurutarak saçların yatışmasını sağlamaktır. Jöle ya da köpük gibi şekillendiricileri de kullanabilirsiniz.

Saç kurutmayla ilgili ipuçları
-Saç kurutma makinesini tek noktada sabit tutmaktansa saçınızın her yanında gezdirin.

-Elektrik şoku etkisinden korunmak için makinenin ucunu diplerine eğik tutun.

-Başınızı eğerek saçınızı aşağıya saldıysanız ensenizden başlayın, daha sonra yanlara geçin, saçınızın tepe bölgenizi en son kurutun. Çünkü burası fazla kuruma eğilimindedir.

Statik elektrik

Saçınızın kuru havayla temas etmesi çok fazla statik elektriğin oluşmasına yol açabilir. Hatta bazen saçınız dikilebilir. Saçınıza şekil verdikten sonra en sevdiğiniz saç spreyinden saç fırçanıza sürün. Sonra da saçınızı bununla tarayarak kökten uca eşit bir biçimde yayın. İstanbul travestileri aç şeklinizin canlılığını ve esnekliğini bu şekilde korurken, statik elektrikten ve uçuşan saçlardan da uzak olursunuz.

Saç fırçalama

Saç fırçalama neredeyse hiç düşünülmeden yapılan bir harekettir. Saç çok sık fırçalanıyorsa, doğru bir biçimde fırçalanması önemlidir. İlk kural: Saçınızı asla ıslakken fırçalamayın. Islak saçı kurumaya bırakmak en iyisidir. Saçın kuruduktan sonra kolay taranması için saç kremi kullanılabilir. Saç kremini ıslak saça uygulayıp duruladıktan sonra parmaklarınızla ayırabilirsiniz. Islakken tarak kullanmanız bile saça zarar verebilir.

Bir cevap yazın