Travestilerle seksin sırrı çözüldü

Bilim adamlarının uzun araştırmalar neticesinde ortaya çıkardığı seks sırlarının neler olduğunu öğrenmek ister misiniz?

İşte travesti seks hakkında bilinmeyenler…

1. İşin sırrı peynirde

Bilimadamları peynirin içinde bulunan ‘phenylethylamine’ adlı bir kimyasalın (kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor) kan dolaşımını hızlandırdığını ve kandaki glükoz seviyesini yükselttiğini söylüyor. Bu da beyne aşk sinyalleri gönderiyor ve daha iyi bir seks için kolları sıvamış oluyorsunuz! Şimdi anladınız değil mi İtalyan ve Fransızların niye bu kadar ateşli olarak bilindiklerini. İşin sırrı peynirde!

2. Ortalama bir ereksiyon hızı saatte 45 km

Çok hızlı gibi gelebilir ama sperm bir kez vajinaya girdiğinde yavaşlıyor. Hatta hızı dakikada 3 mm’ye düşüyor. 5 veya 45 dakika arasında döl yatağına ulaşabiliyor.

3. Orgazm taklidini erkekler daha çok yapıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma 18-34 yaşındaki erkeklerin yüzde 42’sinin ve araştırmaya katılan tüm erkeklerin yüzde 19’unun orgazm taklidi yaptığını ortaya koydu. Bu yüzden seks terapistleri travesti  partnerinizin iyi bir oyuncu olabileceğini göz önünde bulundurmanız gerektiğini söylüyor. Yatakta başarılı olabilmek erkeklerin üzerinde de büyük bir baskı unsurudur. Ancak unutmayın ki hedefe her zaman tam olarak ulaşamamak onların bu oyundan keyif almadıkları anlamına gelmez.

4. Orgazm sırasında kasılma sayısı ortalama 10-15

Yine uzmanların söylediği erkeklerin bir orgazm sırasında ortalama 10-15 kasılm yaşadığı. Ve her bir kasılma arasında ortamla 0.1-0.6 saniye olduğu. Ortalama bir erkek orgazm esnasında 10 – 15 kez kasılmalara maruz kalabiliyor. Sizin bilmeniz gereken ise, her kasılma arasında yaklaşık olarak 0,1 ile 0,6 saniye arasında aralık olduğunu unutmamak. Bu bilgilerle olabilecek kasılmalara karşı bilinçli bir sekse başlayabiliyor ve gerçek zevki tadıyorsunuz.

5. Sadece 7.3 dakika

3 mü 5 mi derken uzmanlar tartışmada son noktayı koydu: Erkekler için orgazm olmak 7.3 dakikayı alıyor! Spekülasyon değil bilimsel bir veri bu. 1587 erkekle yapılan bir araştırmada 1380 kişi ortalama 7.3, 207 kişi ise 1.8 dakikada orgazm olmuş.

6. Ateşli başlangıç

Bilimadamları, penis ucu ve klitorisin aslında aynı derecede hassas olduğunu ve travesti  ile ön sevişme sırasında çok işe yaradığını söylüyor!

7. Sperm miktarı

Bir erkeğin yaşamı boyunca 53 litre sperm ürettiğini biliyor muydunuz?

8. Kokular cinsellikte önemli rol oynar

Beyninizin belli bir bölümü koku duyusunu yönetir. Burun hücreleriniz; ter, ten gibi keskin kokularla uyarıldığında, beyninize sekse hazır olduğunuza dair sinyaller yollanır. ABD’deki Berkeley Üniversitesi uzmanları yaptıkları çalışmalarda özellikle kadınların koku duyusunun çok gelişkin olduğunu ve böyle kimyasal durumlarda daha çabuk ereksiyon olduklarını ortaya koydu.

9. Bazı şeylerin şakası olmaz

Penis kasılması (priapism) çok acı veren ve 2 saatten fazla sürebilen bir durumdur ve komik hele hele dalga geçilebilecek bir durum değildir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız onu en yakın hastaneye götürmelisiniz. Çünkü bu durum doku zedelenmesine veya cinsel ereksiyon bozukluğuna sebep olabilir.

10. Telefonları kapamıyoruz

Dünya çapında yapılan bir araştırma, yine ilginç bir gerçeği ortaya koyuyor. Araştırmaya katılanların yüzde 14’ü tam bu sırada çalan telefona cevap veriyor!

Bir cevap yazın